Зарваниця

Для християн усього світу Зарваниця добре відома чудотворною іконою і цілющим джерелом, біля якого з’являлася Божа Матір. Зараз на цьому місці споруджено комплекс церковних споруд, що належать Українській Греко-Католицькій Церкві.

Говерла

Гове́рла — найвища вершина Українських Карпат і найвища точка України, висота 2061 м. Розташована у Рахівському районі на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей на масиві Чорногора. Говерла є одним із символів України.
г.Говерла має конусоподібну форму. На схилах — форми плейстоценового заледеніння, каменепади. Бувають снігові лавини. Складається з пісковиків і конгломератів. Вкрита альпійськими луками, чагарниковими пустищами, подекуди — кам’яні осипи. Біля підніжжя — один з витоків Пруту, водоспад. Гора розташована у межах охоронної зони Карпатського заповідника. Вершина Говерли являє собою невеликий плаский майданчик, який дає унікальну можливість любуватися навколишнім ландшафтом у радіусі 360°. З вершини Говерли прекрасно видно увесь чорногорський хребет, що простирається звідси на південний схід. Комбінація зелених і синіх відтінків віддалених карпатських хребтів залишає в пам’яті людей, що побували на Говерлі, незабутнє враження. Звідси добре видно безліч гірських селищ, струмочків, озер, а також стежок, віялом сповзаючих з гір, що губляться в лісистих схилах.
Популярний об’єкт літнього та зимового туризму. Основні маршрути на Говерлу включають сходження зі сторони т/б «Заросляк» (через так звану Говерляну), зі сторони урочища Козмещик та по гребеню Чорногірського хребта як зі сторони гори Петрос, так і зі сторони гори Пожижевська. Взимку альпіністським сходженням на Говерлу присвоєна категорія 1А.

Маєток Святого Миколая

Національний природний парк, трохи раніше утворивши як підрозділ НПП «Гуцульщина» «Маєток святого Миколая», за період у кілька років створив у с. Пістині казку для дітей і дорослих. Там у дерев’яному будинку живе Миколай . Працівники відділу рекреації Національного парку одержали вже більше шести тисяч листів. Дитячі прохання виконують справжні християни, котрі забирають ці листи і відправляють дітям дарунки чи листи-поради. 19 грудня в Пістині збирається маса народу, а діти знають, що без дарунка не залишаться. У маєтку Миколая навіть ялинка чарівна. Помічники дідуся вірять, якщо загадати бажання, доторкнутись до однієї з іграшок і при цьому відчути тепло, мрія неодмінно здійсниться. А ще можна посидіти на стільчиках, де незримо присутні 12 чеснот, побачити Миколаєву спальню, його кабінет.

Кришталеві печери

Кривче – село Борщівського р-ну Тернопільської області. Розташоване приблизно посередині дороги Борщів – Мельниця-Подільська. Село Кривче відоме розташованою на його околиці гіпсовою печерою “Кришталевою” та залишками замку XVII століття. Ще з 1721 року було відомо, що коло села є велика печера. Її описував Габріель Рачинський у своїх працях по історії Польського королівства. Печера була завалена до 1961 року, поки експедиція організована Академією наук УРСР після декількарічних досліджень не зробила печеру знову доступною для огляду. В 1968 році був обладнаний вхід до “Кришталевої” й почали проводитись організовані екскурсії в супроводі гіда. Зараз розвідано 23 кілометри печери. На протязі року тут тримається постійна температура близько 12 градусів й 95% вологість. Особливість “Кришталевої” полягає в тому, що в ній спостерігається підвищена іонізація повітря й практично повна відсутність бактерій. Екскурсії, що проводяться зараз дадуть змогу побачити багато химерних створінь, що живуть у печері: буйвол, крокодил, й звичайно ж Володар печери “Кришталевої”. Екскурсійний маршрут складає близько 2,5 кілометрів досить зручного шляху. По освітленим галереям можна йти практично не нагинаючись.

Карпатський трамвай

Карпатський трамвай. На території Долинського району діє унікальний туристичний атракціон — старовинна вузькоколійка. Вона збудована ще в 1898 році й дотепер рахується одним із екологічно чистих видів транспорту. Останнім часом вузькоколійкою зацікавилися не лише у виробничих цілях, а й у туристичних. З метою залучення даної вузькоколійки для перевезення туристів розроблено програму «Карпатський трамвай», започатковану в 2003 році під час підготовки та проведення Міжнародного Бойківського фестивалю. Подорож починається у селищі міського типу Вигода. Зараз «Карпатський трамвай» пропонує такий маршрут: смт. Вигода — заповідник «Ширковець» — Новий Мізунь із відвідуванням джерела «Нафтуся» — урочище Дубовий кут — Мізунські водоспади — гірське джерело «Дзюркач» — Санаторій у Новому Мізуні — смт. Вигода. « Карпатський трамвай » запрошує всіх бажаючих до подорожі Карпатами, він везе туристів мальовничими місцями вздовж берегів екологічно чистої карпатської ріки Мізунки. На зупинках можна скуштувати цілющої мінеральної води з джерела, скупатися у чудових гірських водоспадах, побачити старовинні церкви та історичні місця першої та другої Світових війн.

Яремче

Колись – це був ліс, де ходив Олекса Довбуш з вірними опришками, а зараз це туристичний центр Івано-Франківщини. Центр “Зеленого Туризму”. Утворене місто у 1787р. на березі р. Прут, на автошляху Івано-Франківськ-Рахів-Ужгород. Тут  Ви можете гарно і корисно провести свої вихідні,чи відпустку. До Ваших послуг багато гарних і недорогих готелів у приватному секторі. Один з яких “Красна Садиба”.Тут Ви відчуєте насолоду Карпатського побуту. До  Ваших послуг висококомфортабельні номери, гуцульська кухня на різні смаки. Також в Яремчі ви зможете відвідати багато цікавих місць, таких, як: гуцульський ринок народного промислу,різні музеї,монастир, який знаходиться серед лісу у присілку Дора,поблизу Яремче.

Шешори

Шешори — мальовниче гуцульське село, розташоване в Карпатах і тягнеться на кілька кілометрів вздовж річки Пістиньки. Незважаючи на те, що вона гірська і на території села спадає кількома водоспадами, вода в ній доволі тепла. Кожний рік сюди приїжджають відпочивати на Серебристих водоспадах тисячі туристів з усіх куточків світу.

“Шешори – це рай”.”Шешори – це вічна казка яка стає реальністю”!”Шешори – це полум’я, яке ніколи не згасне”

Історія цього мальовничого села є дуже велика, але й до цього часу, вона збереглася в глибоких сторінках гуцульської книжки.В Шешорах збереглися гуцульські мелодії, традиції і ремесла — різьбярство, ткацтво та ліжникарство, гостинні місцеві жителі із задоволенням знайомлять з ними гостей. Тут же знаходиться один з найстаріших гуцульських храмів – Горішня церква.

Шешори – це екологічно – чиста природна зона якій присвоєно статус гірської місцевості. Тут є легенда “лебединого озера”, Природний національний парк “Гуцульщина”

Шешорський Гук – один з найкрасивіших у Карпатах водоспадів з висотою падіння 5 м та площею 0.5 га. Поруч з водоспадом є мінеральне джерело. На північний захід від села знаходиться заповідне урочище Лебедин площею близько 40 га, яке являє собою невисоку гору з уголовиною в центрі, що є наслідком діяльності льодовика. У центрі уголовини, на висоті 650 м над рівнем моря знаходиться озеро розміром близько 200х100 м. Шешори одержали статус курортного села, тисячі людей відвідують його.

Починаючи з 2003 року у Шешорах 12-14 липня проводився міжнародний фестиваль етнічної музики та лендарту. Його учасники – з України, Австрії, Болгарії, Молдови, Польщі, Росії, Словаччини, Франції, Чехії та інших країн світу. Місцем проведення свята став сільський стадіон біля річки Пістеньки.

В Шешорах діє бугельний витяг довжиною 800 м.

Писаний Камінь

Писаний Камінь — унікальний витвір природи, який знаходиться за 5 км. від Буковецького перевалу у Верховинському районі. Має історичну цінність, це давнє язичницьке святилище, де в сиву давнину палав священний вогонь. Тут часто бували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський.
Гора Писаний Камінь — величезні брили пісковику, які починаються з північного заходу, з каменів висотою 2-3  м. і тягнуться ланцюгом (біля 80 м.) на південний схід, виростаючи у масивні моноліти висотою до 20 м. Верх каменів утворює горизонтальну площину, де можна відпочити, помилуватися навколишньою природою, прийняти сонячні і повітряні ванни.
Існує легенда, що дуже давно навколишні гори заселяли племена карпів, які дали назву Карпатам. Це були люди-гіганти, як міфічні титани, наділені надзвичайною силою. Так  от, вони прикотили сюди ці камені, щоб увіковічнити пам’ять про перебування тут, закопали свої скарби і накрили їх каменями. Від тоді і ходять сюди люди, як в Мекку, щоб поклонитися могутньому духові своїх предків. Свою назву Камінь одержав від карбів (петрогліфів), найдавніший з яких походить з часів Київської Русі. Власне, на ньому можна побачити знаки, символи, які й сьогодні використовуються у гуцульських орнаментах. Камінь представляє собою значний інтерес як в плані історичному, так і в геологічному. З Каменя відкривається велична панорама гірських хребтів і вершин.

Нирків

Це мальовниче село, Заліщицького району, Тернопільської обл., розкинулось  на річці Джурин. Нижче теперішнього села, у висохлій каблучко подібній долині ріки Джурин знаходяться руїни Червоногородського замку, костелу Вознесіння Богородиці та дитячий табір «Ромашка». Найкрасивішою прикрасою є Червоногородський водоспад, найбільший на Поділлі, висота якого становить 16 м і який має три пороги. Цю красу неможливо описати, її треба побачити. Трохи вище серед лісу, у пів години ходьби, від Червоногородського водоспаду витікає з джерела водоспад «Дівочі сльози», який падає і стікає у обрив близько 200 м. Біля водоспаду розташована печера, де жив монах – відлюдник.

Манява

Скит Манявський бере початок своєї історії з другої половини XIII століття. Саме в цей час в Манявські гори прийшли ченці, як провідники віри Христової та засновники скита-монастиря. Печерні скити-монастирі в Україні беруть свій початок з часів Ярослава Мудрого.
Скит-пустинна, відокремленалена від усього світоселя де проживають ченці, проводячи час у молитвах, роздумах про Бога, рукоділлі та інших справах милості духовної та тілесної.
Письмові свідчення заснування монастиря Скиту Манявського, як чернечої громади, слід брати з 1608 року. Засновниками Скиту Манявського були галічани Іван Вишенський та Йов Княгиницький. Обидва були вихованцями Афону (Атосу) з грецької означає Свята Гора. У 1621 році монастир отримав грамоту Ставропігії від патріархів Константинополя й Олександрії. Це було унікальне в Європі право прямого підпорядкування Патріарху Царгородському.

Косів

Це перлина Карпат, місто, яке розташоване біля самого підніжжя чарівних Карпат, у долині р.Рибниця, притоці Пруту. Місто виникло в другій половині шістнадцятого століття за Польсько-Литовської доби, завдяки цінним покладам солі. Місто в різні роки перебувало під впливом польських, австро-угорських,радянських окупантів, які тормозили розвиток. Зараз Косів має статус курортного міста. Тут стрімко розвивається туристичний бізнес. У Косові розташовані комфортабельні готелі,та приватні садиби,де можна гарно провести свою відпустку. У Косові є багато музеїв, історичних місць, та знаменитий ринок гуцульського краму.

Коломия

Місто Коломия розташоване на лівому березі р. Прут і належить до найдавніших галицьких поселень. Перша літописна згадка від 1241р. Стоячи на перехресті торгових шляхів місто отримало  Магдебурзьке право.
Соляний чумацький шлях,що пролягав через м. Коломию приносив економічний та соціальний розвиток міста.
Територіальний устрій міста надавав йому високого духовного значення
В європейській та Українській історії.
Саме з м. Коломиї починалися визвольні змагання впродовж вікової історії нашої держави.
Серйозним архітектурним чинником міста стала Австро-Угорщина . Не повторність міської забудови приємно дивує гостей  своєю вишуканістю та досконалістю.
Основного шарму місту надає його географічне розташування, де єднаються покуття з мальовничими карпатськими горами. річка Прут , що зібрала у своє лоно чи не всі карпатські джерела є однією з найчистіших рік Європи. Риболовля на Пруті принесе не забутні відчуття та спортивний азарт.
Подорожуючи містом відчуєте де кувався Український дух.

Верховина

Це місто,яке розкинулось на широких гуцульських полонинах. Перша згадка про Верховину була у 1424 р. тоді ще, як село Жаб’є, у 1962р. перейменували на Верховина. Місто розташоване на висоті 620м. над рівнем моря, на березі річки “Чорний  Черемош”,за 150 км. від  Івано – Франківська. Якщо Ви завітаєте до Верховини,то Вам запам’ятається незабутня гостиприїмність місцевих гуцулів. Відпочинок у висококомфортабельних готелях і приватних садибах,однією з яких є “Водограй Карпат”.Тут Ви не тільки гарно відпочинете, але й відвідаєте різні музеї та різноманітні гуцульські забави. Відчуєте  місцевий гуцульський колорит, скуштуєте страви гуцульської кухні, за бажанням різний екстремальний відпочинок.

Буковель

У 30 км від Яремче й у 100 км від Івано-Франківська, на висоті 900 м над рівнем моря, у селі Паляниця Івано-Франківської області знаходиться гірськолижний курорт Буковель.
Гори, що ніби обступили Буковель з усіх сторін, закривають його від холодних зимових вітрів, що створює комфортні умови для відпочинку. Лижні траси проходять на спеціально підготовлених схилах із трав’яною основою. Всі траси Буковеля обладнані сніговими гарматами та захищені від прямого сонячного проміння, завдяки чому сніг утримується значно довше, ніж в інших місцях. Траси готують для катання спеціальною снігонапилюючою та сніготрамбувальною технікою – ратраками. Загальна протяжність усіх трас на Буковелі сягає приблизно 45 км, існують траси і для вечірнього катання.
Комфортабельні коттеджі, яких Буковель налічує уже більше 50-ти, які в свою чергу можуть прийняти до 700 туристів. Також навкруги Буковеля у таких селищах як: Паляниця, Татарів, Яблуниця розсипано безліч приватних садиб та коттеджів, які з радістю приймуть туристів. Продовжуються роботи по розвитку туристичного комплексу Буковель.
Стан погоди і сніжного покриття на трасах Буковеля можна побачити в режимі on-line за допомогою веб-камер, установлених на схилах. Перепад висот – 488 м, довжина трас – 45 км. (95% трас зі снігорегулюючим устаткуванням). Усі траси доглянуті і повязані між собою, сама довга траса – 4500 м. Кількість підйомників – 16 канатних доріг (п’ять 2-крісельних, девять 4-крісельних, два 3-крісельний) і 5 мультиліфтів.
Для проживання на курорті Буковель побудовані дво- і тримісні однокімнатні номери з усіма зручностями (санвузол, супутникове телебачення, міні-бар, телефон) в дерев’яних двоповерхових котеджах (по 4 номери в котеджі, окремий вихід). До послуг відпочиваючих: бар, ресторан на 110 місць, де для Вас приготують вишукані страви національної та європейської кухні, колиба, кафе, дитячий майданчик, сауна, більярд, дискотека, телефон, автостоянка, транспорт на замовлення.
На території Буковеля працює прокат гірськолижного спорядження провідних фірм-виробників Salomon та Rossignol. Досвідчені інструктори проводять групові та індивідуальні заняття з катання на лижах. Наразі відбувається швидке зростання кількості приватних садиб, які створюють належний рівень сервісу для прийому туристів у власних помешканнях. Як правило, у садибах пропонують до 8 місць, однак частина з них розрахована на прийом від 10 до 40 осіб одночасно. У регіоні місцевою владою вживаються відповідні заходи, щодо вирішення проблем перевезення туристів. В даний час усі населені пункти мають безперебійне транспортне сполучення автобусами і мініавтобусами з Яремче. А також можливість доїзду до Івано-Франківська, Коломиї, Рахова. На території гірськолижного курорту Буковель функціонують три сувенірних ринки, на яких туристи мають можливість придбати вироби місцевих майстрів, краще пізнати мистецтво Гуцульщини.