Піп Іван

Піп Іван Чорногорський( 2020,5 м  Чорна Гора, Чорногорець) – вузлова вершина Чорногорського хребта, розташована в південній частині Чорногори. Свою назву дістав від скелі на вершині, яка нагадувала священика в рясі.
Піп Іван на польських картах позначена як стовп №16. Знаходиться в межах Карпатського державного національного парку.
Основними пунктами виходу на Піп Іван є: з Івано – Франківщини – с. Дзємброня (на радянських картах – Берестечко) та присілок с.Зелена – Усть – Шибене, з Закарпаття – присілок с. Луги – Усть – Говерла. Вершина має пірамідальну форму, у привершинній частині — кам’яні розсипища.
Є давньольодовикові форми рельєфу,складається з пісковиків.
Гора вкрита переважно субальпійською рослинністю. Поширено чагарники (яловець сибірський, рододендрон) і ялинові ліси (на висоті 1500—1600 м). На схилі гори виявлене найбільш високогірне дерево – сосна гірська, яка зростає на висоті 2010 м над рівнем моря. Вона невибаглива, має широку екологічну амплітуду, може зростати на кам’янистих сухих скелях. Висота дерева 2-4 м.
Об’єктом туризму є руїни польської астрономо – метеорологічної обсерваторії «Білий Слон». “Це – особливий релікт архітектури, рештки міфічного львівсько – варшавсько – віденсько – паризького вектора, про який сьогодні залишилися лише чутки й здогадки. Це спорудження й житло,академія, бібліотека, зали для конференцій, танців і гімнастики, салон, басейн, машинне відділення,електростанція, котельня,а ще підземелля й безліч інших загадкових приміщень із вічно зачиненими дверима.